09 Aprel 2020, Cümə axşamı

Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri (MSK) Məzahir Pənahov Milli Məclisə seçkilərin ilkin nəticələrinə dair “Seçkilər” İnformasiya Mərkəzində mətbuat konfransı keçirib.

 Məzahir Pənahov 118 dairənin 4823 məntəqəsindən, yəni məntəqələrin 87 faizindən məlumatların Mərkəzi Seçki Komissiyasına daxil olduğunu bildirib.

 Sonra MSK sədri seçkilərin ilkin nəticələrinə görə liderlik edən namizədlərin siyahısını diqqətə çatdırıb.

Naxçıvan Muxtar Respublikasında 1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi - Talıbov Vasif Yusif oğlu - 27 min 712 səs (94,6 faiz).

2 saylı Şərur seçki dairəsi - Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu - 26 min 583 səs (86,3 faiz).

3 saylı Babək–Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi - Möhbalıyev Səttar Suliddin oğlu - 24 min 887 səs (83,2 faiz).

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi - İbrahimov Eldar Rza oğlu - 27 min 158 səs (84,9 faiz).

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi - Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu - 16 min 785 səs (81,1 faiz).

6 saylı Culfa–Babək seçki dairəsi - Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı - 16 min 569 səs (69,5 faiz).

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi – Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu – 14 min 255 səs (63,5 faiz).

Bakı şəhəri üzrə 8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi - Quliyev Azay Əjdər oğlu – 5 min 961 səs (45,6 faiz).

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi - Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu – 11 min 145 səs (60,3 faiz).

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Musayev Madər Əliəsgər oğlu – 11 min 142 səs (64,6 faiz).

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi - Hüseynov Aydın Nəsir oğlu - 9 min 563 səs (59,2 faiz).

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi – Xasayeva Səbinə Səməd qızı - 6 min 680 səs (48,5 faiz).

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi - Əliyev Rauf Asif oğlu – 11 min 609 səs (47,5 faiz).

14 saylı Xəzər seçki dairəsi – Məmmədov Soltan Teymur oğlu – 13 min 122 səs (47,2 faiz).

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi - Quliyev Ülvi Zahid oğlu – 1924 səs (42 faiz).

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi – Qədirli Erkin Toğrul oğlu- 2 min 507 səs (34,4 faiz).

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu – 8 min 106 səs (38,8 faiz).

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi - Məmmədov Hikmət Baba oğlu – 7 min 384 səs (43,9 faiz).

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Əliyev Adil Abış oğlu - 12 min 621 səs (60 faiz).

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi - İbrahimqızı Məlahət İbrahim – 3 min 919 səs (55,6 faiz).

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Mollazadə Asim Nazim oğlu – 5 min 419 səs (47,3 faiz).

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu – 3 min 979 səs (45,8 faiz).

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi – Nurullayeva Könül Oruc qızı – 8 min 984 səs (46,1 faiz).

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı – 10 min 104 səs (57,1 faiz).

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi - Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu – 10 min 212 səs (47,6 faiz).

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi – Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu – 12 min 842 səs (57,6 faiz).

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi - Quliyev Eldar Allahyar oğlu – 9 min 858 səs (49,2 faiz).

29 saylı Səbail seçki dairəsi - Arpadarai Nigar Cavid qızı – 5 min 214 səs (42,3 faiz).

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi - Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı – 8 min 85 səs (62,2 faiz).

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi – Əliyev Etibar Qasım oğlu – 5 min 327 səs (41,4 faiz).

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi – Həsənova Afət Əbil qızı – 9 min 263 səs (64,9 faiz).

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi - Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu – 3 min 876 səs (47,1 faiz).

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi – Zabelin Mixail Yuryeviç - 6 min 340 səs (35,1 faiz).

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi – Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu - 10 min 471 səs (45,4 faiz).

Gəncə şəhərinin 37 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Kərimzadə Pərvin Orxan qızı – 6 min 795 səs (42,1 faiz).

38 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu – 6 min 901 səs (44,9 faiz).

39 saylı Kəpəz birinci seçki dairəsi – Cəfərov Müşfiq Cəfər oğlu - 9 min 16 səs (45,8 faiz).

40 saylı Kəpəz ikinci seçki dairəsi - Quliyev Musa İsa oğlu – 7 min 52 səs (40 faiz).

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi – Hüseynova Hicran Kamran qızı – 1078 səs (31,5 faiz).

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi – Hacıyev Emin Məcid oğlu – 3 min 601 səs (63,4 faiz).

45 saylı Abşeron seçki dairəsi – Əsədov Oqtay Sabir oğlu – 12 min 523 səs (67,7 faiz).

46 saylı Şirvan seçki dairəsi – Yusifov İltizam Balayusif oğlu – 11 min 666 səs (49,5 faiz).

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi - Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu – 1169 səs (26,8 faiz).

48 saylı Yevlax seçki dairəsi - Məmmədov İlham Kazım oğlu – 10 min 323 səs (51,3 faiz).

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu – 11 min 819 səs (59,6 faiz).

50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsi – Seyidzadə Şahin Kamil oğlu – 10 min 212 səs (44,6 faiz).

51 saylı Qusar seçki dairəsi – Badamov Azər Camal oğlu – 5 min 342 səs (56,6 faiz).

52 saylı Quba seçki dairəsi - Əhmədov Vahid Qazıməmməd oğlu – 10 min 784 səs (50,6 faiz).

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi – Rafailov Anatoliy Xaimoviç – 7 min 452 səs (44,1 faiz).

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi - Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu – 11 min 2 səs (55,3 faiz)

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi – Səlimov Eldəniz Adil oğlu - 14 min 224 səs (57,9 faiz).

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi – Mikayılova Sevil Əlirazı qızı - 11 min 123 səs (43,8 faiz).

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi – Ağazadə Əminə Həmid qızı - 10 min 470 səs (64,9 faiz).

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi - Hüseynov Rafael Baba oğlu – 13 min 444 səs (51 faiz).

59 saylı Salyan seçki dairəsi – Əhmədova Jalə Fərhad qızı – 13 min 962 səs (59,7 faiz).

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Ağamalı Fəzail Rəhim oğlu – 11 min 363 səs (49,2 faiz).

61 saylı Neftçala seçki dairəsi – Rüstəmxanlı Sabir Xudu oğlu – 2 min 824 səs (21,4 faiz).

62 saylı Saatlı seçki dairəsi – Ələkbərov Əziz Yusif oğlu - 11 min 428 səs (49 faiz).

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi – Cəfərov Kamal Xəqani oğlu – 11 min 872 səs (52,8 faiz).

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi – Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu – 12 min 688 səs (54,6 faiz).

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi - Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu – 15 min 244 səs (63,2 faiz).

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi – Məhərrəmov Bəhruz Əbdürrəhman oğlu – 14 min 274 səs (52,9 faiz).

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Həsənov Malik Əvəz oğlu – 14 min 310 səs (65,2 faiz).

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi – Nəsirov Elman Xudam oğlu – 11 min 319 səs (53,7 faiz).

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi - İbrahimli Fəzail Fehruz oğlu – 9 min 549 səs (51 faiz).

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi – Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu – 13 min 637 səs (64,8 faiz).

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi – İsgəndərov Anar Camal oğlu– 11 min 682 səs (62,7 faiz).

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi – Qasımlı Musa Cəfər oğlu – 12 min 257 səs (53,9 faiz).

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Quliyev Rüfət Atakişi oğlu – 9 min 375 səs (52,9 faiz).

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi - Rəcəbli Hadı Musa oğlu – 9 min 594 səs (53,1 faiz).

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi - Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu – 13 min 541 səs (61,1 faiz).

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu – 13 min 716 səs (66,1 faiz).

78 saylı Lerik seçki dairəsi - Məmmədov İqbal Nəriman oğlu – 6 min 592 səs (50,5 faiz).

79 saylı İmişli seçki dairəsi – Fərzəliyev Murad Qoçu oğlu – 2 min 411 səs (23,7 faiz).

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi - Qənizadə Çingiz Aşralı oğlu – 9 min 29 səs (44,5 faiz).

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi – İsmayılov Şahin Əmir oğlu – 13 min 200 səs (62,7 faiz).

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi - Rzayev Tahir Musa oğlu – 16 min 227 səs (61,5 faiz).

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi - Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu – 14 min 528 səs (61,7 faiz).

84 saylı Füzuli seçki dairəsi – Bayramov Vüqar İbad oğlu– 14 min 27 səs (71,2 faiz).

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi – Cəfərova Tamam Şaməmməd qızı – 11 min 284 səs (48,9 faiz).

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi - Aslanov Novruzəli Davud oğlu – 10 min 310 səs (53,7 faiz).

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi – Kərimli Tahir Zayıdağa oğlu - 11 min 347 səs (52,4 faiz).

88 saylı Göyçay seçki dairəsi - Hacıyev Sabir Kamal oğlu – 12 min 153 səs (52,5 faiz).

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi – Əfəndiyev Məzahir Cavid oğlu - 13 min 685 səs (63,9 faiz)

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi – Osmanov Cavid Həmid oğlu – 14 min 538 səs (68,4 faiz).

91 saylı Ucar seçki dairəsi – Həsən Ramil Sahib oğlu – 9 min 643 səs (51,7 faiz).

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi - Əliyeva Jalə Fazil qızı – 11 min 609 səs (51,9 faiz).

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi – Yıldırım Fatma Vidadi qızı – 10 min 309 səs (56,7 faiz).

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi - Oruc Zahid Məhərrəm oğlu – 14 min 746 səs (69,6 faiz).

95 saylı Tərtər seçki dairəsi - Alıyev Sahib Eyvaz oğlu – 8 min 684 səs (40,3 faiz).

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi – Məmmədov Anar İlyaz oğlu – 13 min 146 səs (59 faiz).

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi – Vəliyev Ağalar İsrafil oğlu – 15 min 465 səs (68,1 faiz).

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi - Qafarova Sahibə Əli qızı – 9 min 642 səs (52,1 faiz).

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi – Həsənov Nurlan Urfan oğlu– 13 min 688 səs (61,3 faiz).

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi – Bayramov Kamran Fərhad oğlu – 13 min 906 səs (66,6 faiz).

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi – Elşad Mirbəşir– 6 min 733 səs (54,9 faiz).

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi – Səfərov Nizami Abdulla oğlu – 15 min 854 səs (64 faiz).

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi - Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı – 14 min 201 səs (61,4 faiz).

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi – Nağıyev Arzu Nəsib oğlu – 14 min 176 səs (56,2 faiz).

105 saylı Tovuz seçki dairəsi - Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı – 6 min 751 səs (69,9 faiz).

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi – Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı – 5 min 360 səs (59 faiz).

107 saylı Qazax seçki dairəsi – Seyidov Səməd İsmayıl oğlu – 16 min 689 səs (76,1 faiz).

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi - Cəfərov Nizami Qulu oğlu – 10 min 511 səs (53,4 faiz).

109 saylı Balakən seçki dairəsi – Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu – 15 min 917 səs (65,3 faiz).

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi – Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu – 8 min 528 səs (48,8 faiz).

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi - Əliyeva Kamilə Əliağa qızı – 7 min 982 səs (53,9 faiz).

112 saylı Qax seçki dairəsi - Kərimli Azər Şəmşid oğlu – 9 min 918 səs (52,7 faiz).

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi – İskəndərov Vüqar Yapon oğlu – 10 min 76 səs (52,9 faiz).

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi - Məsimli Əli Əhməd oğlu – 9 min 418 səs (67,6 faiz).

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu – 12 min 674 səs (67,6 faiz).

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi - Heydərov Fəttah Səməd oğlu – 18 min 697 səs (75,5 faiz).

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi - Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı – 16 min 573 səs (65,5 faiz).

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi – Əliyev Bəxtiyar Həmzə oğlu – 7 min 984 səs (62,7 faiz)

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi - Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu – 14 min 641 səs (61,1 faiz).

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi – Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu – 3 min 314 səs (62,7 faiz).

121 saylı Laçın seçki dairəsi – Abbaszadə Mahir Tapdıq oğlu – 10 min 885 səs (63,3 faiz)

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi – Gəncəliyev Tural Babaşah oğlu - 1596 səs (56,7 faiz).

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi - Məmmədov Elman Camal oğlu – 6 min 384 səs (58,3 faiz).

Bu rəqəmlər 118 seçki dairəsinin 4823 məntəqəsindən daxil olub və məntəqələrin 87 faizini əhatə edir. Yaxın zamanda qalan 7 dairənin də nəticələri daxil olacaq. Sadaladığım dairələrin məntəqələrindən də kifayət qədər məlumat hələ daxil olmayıb. Hesab edirəm ki, yaxın saatlarda 125 dairənin 5573 məntəqəsindən daxil olan nəticələr əsasında lider namizədlərin adlarını ictimaiyyətə çatdıra biləcəyik.

Seçki dairələri ilə bağlı bizə ciddi məlumatlar daxil olub. 33 saylı Xətai birinci, 35 saylı Xətai üçüncü, 60 saylı Salyan-Neftçala, 74 saylı Lənkəran kənd, 79 saylı İmişli, 80 saylı İmişli-Beyləqan, 81 saylı Beyləqan seçki dairələrindən daxil olan ciddi iradlar ətraflı araşdırılacaq. Bütün müraciətlər gecikdirilmədən diqqətlə araşdırılacaq, müzakirə olunacaq və müvafiq qərarlar qəbul ediləcək. 

ARXİV

Aprel 2020
Be Ça Ç Ca C Ş B
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

MÜƏLLİFLƏR

KEÇİDLƏR